Britská kočka

Novinky

♥ Potřeby a pomůcky

Kočičí wc, stelivo a lopatka

Kočičí wc

Existují různé druhy kočičích toalet. Liší se cenou,provedením i designem.
Levnější toalety nemají poklop, nejsou příliš prektické, protože kočky při zahrabávání výměšků mohou stelivo rozházet okolo. S poklopem jsou sice drahší,ale kočka má i více soukromí a nemusíte kolem toalety tak často uklízet.


Jelikož je Eli ještě koťátko, a to velmi čistotné, postačí jí vyšší obyčejná lepenková krebice s igelitem a stelivo zůstává tam, kde patří.

Stelivo

Existuje náplň hrudkující, dřevěné a papírové náplně či náplňě omyvatelné.
Náplň,která tvoří buď jemné nebo hrubé hrudky,se zdá být nejekonomičtější.V takových náplních nemůže moč prosáknout na dno,protože ze zrnek vytváří hrudky,jež se dají snadno odstranit.Je ovšem důležité nasypat do toalety dostatečně silnou vrstvu,která zabrání prosáknutí moči na dno.
Náplně na bázi dřeva a papíru jsou sice šetrné k životnímu prostředí a mohou být zužitkovaný jako kompost,ale ekonomicky nebývají příliš výhodné a ne vždy uspokojivě vstřebávají moč a vlhkost.
Nejnovější náplně se skládají ze syntetických kuliček,které absorbují moč a vlhkost.Toaletu tedy nemusíte čistit tak často,protože moč zůstane izolována.
Stelivo, na které si kočka již zvykla a bez problému jej používá, by se nemělo měnit. Náhlá změna by mohla vést k nečistotnosti.

Eli používá hrudkující ekologické stelivo.

Lopatka.

Lopatka na použité stelivo je velmi praktickou a levnou pomůckou při každodenním čištění kočičího wc.

Žádné komentáře